Å være en ressurs i samfunnet
Personer med utviklingshemming har ofte blitt forstått ut fra hva de trenger hjelp til. En slik forståelse kan lett føre til at støttebehov blir mest synlig, mens personens egne bidrag, relasjoner og [...]
Her finner du artikler, filmer, lenkesamlinger og annet innhold knyttet til tjenester for personer med utviklingshemming.
Rapporten setter sammen og analyserer data fylkesmennene har registrert om bruk av tvang og makt overfor personer med utviklingshemming.
Rapporten er primært laget for å gi fylkesmennene og Statens helsetilsyn økt kunnskap om hvordan kommunene og fylkesmennene følger lovreglene, og for å få et bedre grunnlag for å utvikle registreringssystemet. Rapporten oppsummerer innrapportert bruk av tvang og makt i perioden 2000-2007.
Med egen bruker kan du lagre artikler, lage leselister, sette opp veilednings- og opplæringsmapper som du kan dele med andre på «min side».