Temahefte om ernæring
Etter at du har lest heftet er målet at du er godt kjent med de nasjonale kostrådene og kjenner til andre aktuelle retningslinjer. Kjenner til sammenhengen mellom kosthold og helse. Kan tilrettelegge [...]
Her finner du artikler, filmer, lenkesamlinger og annet innhold knyttet til tjenester for personer med utviklingshemming.
E-læring om dokumentasjon er utarbeidet av Utviklingssenter for sykehjem og hjemmetjenester i Vestfold og Telemark (Vestfold) i samarbeid med Telemark Kompetanse. Du finner den på siden hos KS læring.
Målet for kurset er at du som helsepersonell skal få økt kompetanse i å dokumentere planlagt og gjennomført helsehjelp i pasientjournal, på en forskriftsmessig måte.
Innhold i e-læringen:
Med egen bruker kan du lagre artikler, lage leselister, sette opp veilednings- og opplæringsmapper som du kan dele med andre på «min side».