E-helse for personer med utviklingshemming
E-helse har potensial til å bidra til bedre helse, økt selvbestemmelse og større deltakelse for personer med utviklingshemming. Forskningen viser at digitale løsninger kan forbedre tilgang til [...]
Her finner du artikler, filmer, lenkesamlinger og annet innhold knyttet til tjenester for personer med utviklingshemming.
For å nå ut til flest mulig tjenesteytere med informasjon om sorgteori og sorgstøtte, har Aldring og helse utviklet e-læringskurset Sorgstøtte til personer med utviklingshemming.

For å nå ut til flest mulig tjenesteytere med informasjon om sorgteori og sorgstøtte, har Aldring og helse utviklet e-læringskurset Sorgstøtte til personer med utviklingshemming.
Sorg er en naturlig reaksjon når vi mister noe eller noen som har stor betydning for oss. Når vi sørger har støtten og omsorgen vi får fra omgivelsene våre, betydning for hvordan vi bearbeider sorgen. Sorgstøtte handler om hvordan personer som sørger kan få hjelp med å forstå, tilpasse seg endringer og finne måter å leve videre med tapene.
Kurset er finansiert med støtte fra stiftelsen DAM og i samarbeid med Norsk forbund for utviklingshemmede.
Kurset består av fire moduler:
Lenke for innlogging:
Sorgstøtte til personer med utviklingshemming – Nasjonalt senter for aldring og helse
Med egen bruker kan du lagre artikler, lage leselister, sette opp veilednings- og opplæringsmapper som du kan dele med andre på «min side».